CRM systémy - systémy pre riadenie vzťahov so zákazníkmi

CRM (Customer Relationship Management) systém je softvérový nástroj (program) vytvorený a používaný na zákaznícky servis, správu predaja a marketingových aktivít či iných firemných procesov. CRM systémy už dávno nie sú výsadou veľkých podnikov a nadnárodných spoločností, ale prenikajú aj medzi stredné a menšie firmy a živnostníkov.

Výhody používania CRM systému

  1. CRM umožňuje skoncentrovať a sprehľadniť kľúčové procesy a dokumenty do jediného prehľadného informačného systému.
  2. To umožňuje riadiacim pracovníkom lepšie optimalizovať firemné procesy a získať dokonalý prehľad o aktuálnej situácii v ktoromkoľvek segmente.
  3. Informácie v CRM systéme sú štandardne dostupné cez vlastné online rozhranie (chránené heslom a ďalšími bezpečnostnými prvkami), takže oprávnení pracovníci k nim môžu pristupovať aj mimo pracoviska – napríklad počas služobnej cesty a pod.
  4. Okamžité zdieľanie aktuálnych informácií prostredníctvom CRM systému umožňuje pracovníkom na všetkých úrovniach pracovať efektívnejšie, čo sa prejaví na hospodárskom výsledku firmy.
  5. CRM systémy sú pre zákaznícky servis a komunikáciu s klientmi vhodnejšie ako klasická e-mailová pošta. Komunikácia so zákazníkmi môže byť v CRM systéme dlhodobo a prehľadne archivovaná, jednoduchšie (a bezpečnejšie) je zdieľanie dokumentov so zákazníkom atď...
  6. CRM systémy môžu obsahovať funkcie na mieru – od fakturácie a skladu cez prehľad dochádzky zamestnancov až po vyhodnocovanie obchodných príležitostí, analytiku a reporting, riadenie marketingových kampaní alebo sledovanie pohybu firemných vozidiel cez GPS.

Vytvoríme vám CRM systém na mieru

Potrebujete CRM systém so špeciálnymi funkciami naprogramovaný na mieru potrebám vášho biznisu? Presne taký vám vytvoríme – kontaktujte nás pre viac informácií.

Services Taxonomy:

Webformulár