PPC a bannerová reklama

Bannerová reklama, ktorá zarába

Oslovte svojich zákazníkov cielenou bannerovou reklamou na ich obľúbených weboch – prostredníctvom bannerovej PPC kampane v Google AdWords. Potrebujete viac zákazníkov, lepšiu návštevnosť, vyšší obrat? Najrýchlejším riešením je reklamná kampaň prostredníctvom PPC inzercie alebo bannerovej reklamy.

AdWords a Etarget sú v rámci slovenského internetu najpoužívanejšie PPC systémy vhodné pre reklamné kampane veľkého aj malého rozsahu. Výhodou oboch systémov je flexibilita vedenia kampaní a dostupné ceny reklamy. Skratka PPC znamená Pay Per Click, teda platba za klik – prevádzkovateľovi reklamného systému teda platíte len za reálne privedených návštevníkov ktorí kliknú na vašu reklamu = vašich potenciálnych zákazníkov.

Bannerová reklama v Google AdWords a Etarget

AdWords nie je len textová reklama vo výsledkoch vyhľadávania (SERP), ale aj obrázková reklama zobrazovaná v reklamnej sieti partnerských webov Google AdSense. Výhodou tejto reklamy je opäť cenová dostupnosť – platby napríklad za 1 000 zobrazení reklamy sú mimoriadne výhodné. Reklamné bannery AdWords nájdete na stránkach stoviek slovenských webov, medzi ktorými sú významné portály aj menšie, ale obsahovo špecializované blogy a weby.

Etarget a umožňuje aj iné spôsoby platby (napr. platbu za určitý počet zobrazení reklamy). Bannerová reklama si na rozdiel od textovej vyžaduje aj prácu skúseného grafika, ktorý samotné bannery pripraví.

Ako vám môžeme pomôcť:

 • ponúkame vám dlhodobú správu reklamných kampaní v sieťach AdWords a Etarget,
 • ak si PPC kampaň vediete vlastnými silami, môžeme vám previesť audit vašej PPC kampane a navrhnúť jej optimalizáciu,
 • špeciálny tip – ponúkame aj PPC reklamu na Facebooku, ktorá umožňuje zvlášť presné cielenie podľa charakteristiky a záujmov vašej cieľovej skupiny.

Cieľom sú vždy konverzie

Viac informácií o bannerovej PPC reklame:

 • možnosť použiť statické obrázky (.JPG, .JPEG, .PNG, .GIF),
 • alebo animované obrázky (.GIF),
 • prípadne FLASH reklamy,
 • v maximálnej veľkosti do 150 kb,
 • v celom spektre rozmerov od banneru 200 x 200 pix až po leaderboard 970 x 90 pix.

Výhody bannerovej PPC reklamy:

 • Rýchle spustenie reklamnej kampane.
 • Dobré možnosti cielenia a vyhodnocovania.
 • Dostupné ceny – ide doslova o nízkonákladovú bannerovú reklamu.

Nastavenie a optimalizáciu reklamnej kampane do posledného detailu prispôsobíme vašim marketingovým cieľom (podpora predaja, zvýšenie návštevnosti, budovanie značky...). Vašou úlohou je len oboznámiť nás s vašimi obchodnými zámermi – o všetko ostatné (spustenie kampane, optimalizáciu reklám, analytiku a reporting) sa postaráme my.

Rozhodli ste sa vyskúšať bannerovú PPC reklamu? Navrhneme vám grafiku, vypracujeme texty, spustíme a zoptimalizujeme vašu reklamnú kampaň – kontaktujte nás.

Webformulár